Camila Bordonaba Kosovo

Camila Bordonaba Kosovo
 
HomePortaliFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Biografia

Go down 
AuthorMessage
Vali
Admin
Vali

Number of posts : 193
Registration date : 2008-08-12

Biografia Empty
PostSubject: Biografia   Biografia Icon_minitimeFri Aug 15, 2008 7:25 am

Se shpejti ...

_________________
Camila Bordonaba Kosovo
WebSite : www.cami-kosovo.net.ms
Forum : www.cami-kosovo.forumotion.com
Fotolog : Coming Soon


ERREWAY & Rebeldeway Kosovo
www.erreway-kosovo.net.ms
www.rebeldeway-ks.1talk.net
www.fotolog.com/rebeldewayks

Luisana Lopilato Kosovo
www.luly-kosovo.net.ms
www.fotolog.com/luisanakosovo
Back to top Go down
View user profile http://cami-kosovo.forumotion.com
TinaHG08

TinaHG08

Number of posts : 14
Registration date : 2008-08-16

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeSat Aug 16, 2008 8:06 pm

te pres pra
Back to top Go down
View user profile
ermali

ermali

Number of posts : 9
Registration date : 2008-08-17

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeSun Aug 17, 2008 3:24 am

ktu duhet ma merr menja biografine e camiles .
Biografia 10z1bu9

Camila Bordonaba -Marizza Pia Spirito Andrade

Camila ka lindur me 4 tetor te vitit 1984 ne lagjen e quajtur Palomar..

Prindrit e saj Nora Bordonaba dhe Juan Carlos Bordonaba me heret kan pasur dy femije Rodrigon dhe Melinen..

Ka filluar karrieren ne televizion ne vitin 1987 me tri vjet..

Pastaj ka luajtur edhe ne Chiquqititas..

dhe ne shum seriale te tjera

ne vitin 2001 me akotret e Chiquqititas krijuan Rebelde Way ku ka pasur shum suksese,te medha..

Camila ka luajtur edhe ne 4 caminos..

Mbas ndarjes se grupit..tani se fundi ka perfunduar novelen bashk me Felipe Colombon...novela quhej Son De fierro..

Tani punon si mesuese...dhe merr nje rrog prej 5000 euro..ndersa mesuseit e tjer 1000uro...

Se fundi eshte duke punuar qe te ket nje reviste te sajen ku do ta paraqes numrin dhe email adresen e saj..

Ka qen ne lidhje me Benjamin Rojas..

Ndersa tash eshte ribashkuar me ish te dashurin e saj te meparshem...

Ndihmon femijet te cilet jane jetim...
Back to top Go down
View user profile
Vali
Admin
Vali

Number of posts : 193
Registration date : 2008-08-12

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeSun Aug 17, 2008 4:56 am

Faleminderit Ermal per kete biografi te shkurter .

Disa nga keto qe ke shkruar jane edhe thashetheme .

_________________
Camila Bordonaba Kosovo
WebSite : www.cami-kosovo.net.ms
Forum : www.cami-kosovo.forumotion.com
Fotolog : Coming Soon


ERREWAY & Rebeldeway Kosovo
www.erreway-kosovo.net.ms
www.rebeldeway-ks.1talk.net
www.fotolog.com/rebeldewayks

Luisana Lopilato Kosovo
www.luly-kosovo.net.ms
www.fotolog.com/luisanakosovo
Back to top Go down
View user profile http://cami-kosovo.forumotion.com
ErzaNumber of posts : 12
Registration date : 2008-08-18

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeMon Aug 18, 2008 3:57 pm

Sa mire qene humanitare sikur Cami .
Bravo aaa .
Back to top Go down
View user profile
Marisa

Marisa

Number of posts : 50
Location : Tirana
Registration date : 2008-08-20

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeThu Aug 21, 2008 2:02 pm

Aman, mos ia fusni kot!

Biografine duhet ta dini permendsh, si mund te mjaftoheni me dy fjali????
aq me pak, ato jane gjerat me elementare, qe cdo fans i Camiles duhet te jete ne gjendje t`i thote edhe ne gjume!

dhe nje korrigjim : Palomar eshte qytet, jo lagje!
Back to top Go down
View user profile
Marisa

Marisa

Number of posts : 50
Location : Tirana
Registration date : 2008-08-20

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeFri Aug 22, 2008 5:36 am

sapo vura re edhe nje gabim tjeter : Cami ka lindur ne 4 shtator, jo 4 tetor!

edhe Rw ka filluar me 2002, jo 2001!
ne 2001 daton fundi i Chquititas!
Back to top Go down
View user profile
ErzaNumber of posts : 12
Registration date : 2008-08-18

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeSun Aug 24, 2008 1:58 pm

O ti djal Ermal a qysh e paske emrin mos shko tu na shkru ketu thash e theme bre .
Back to top Go down
View user profile
Vali
Admin
Vali

Number of posts : 193
Registration date : 2008-08-12

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeSun Aug 24, 2008 2:11 pm

Ke te drejte Marisa , disa nga datat nuk jane dhene te sakta .
Ermal te lutem ndryshoj nese ka mundesi . OK !

_________________
Camila Bordonaba Kosovo
WebSite : www.cami-kosovo.net.ms
Forum : www.cami-kosovo.forumotion.com
Fotolog : Coming Soon


ERREWAY & Rebeldeway Kosovo
www.erreway-kosovo.net.ms
www.rebeldeway-ks.1talk.net
www.fotolog.com/rebeldewayks

Luisana Lopilato Kosovo
www.luly-kosovo.net.ms
www.fotolog.com/luisanakosovo
Back to top Go down
View user profile http://cami-kosovo.forumotion.com
ermali

ermali

Number of posts : 9
Registration date : 2008-08-17

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeTue Aug 26, 2008 12:23 am

ok ndrysho Very Happy:D
Back to top Go down
View user profile
Vali
Admin
Vali

Number of posts : 193
Registration date : 2008-08-12

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeTue Aug 26, 2008 2:52 am

Ndryshoje ti . Jo une . Sepse une se kame shenuar !!!

_________________
Camila Bordonaba Kosovo
WebSite : www.cami-kosovo.net.ms
Forum : www.cami-kosovo.forumotion.com
Fotolog : Coming Soon


ERREWAY & Rebeldeway Kosovo
www.erreway-kosovo.net.ms
www.rebeldeway-ks.1talk.net
www.fotolog.com/rebeldewayks

Luisana Lopilato Kosovo
www.luly-kosovo.net.ms
www.fotolog.com/luisanakosovo
Back to top Go down
View user profile http://cami-kosovo.forumotion.com
rrita

rrita

Number of posts : 150
Age : 29
Location : prizren
Registration date : 2008-08-17

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeFri Aug 29, 2008 3:21 am

e di biografin e camiles edhe me pelqen shum
Back to top Go down
View user profile
Marizza

Marizza

Number of posts : 8
Registration date : 2008-09-01

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeMon Sep 01, 2008 10:17 am

e di biografin permendesh nuk ak nevoj te me tregoj askush lol
Back to top Go down
View user profile
Vali
Admin
Vali

Number of posts : 193
Registration date : 2008-08-12

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeMon Sep 01, 2008 11:12 am

Ok .

_________________
Camila Bordonaba Kosovo
WebSite : www.cami-kosovo.net.ms
Forum : www.cami-kosovo.forumotion.com
Fotolog : Coming Soon


ERREWAY & Rebeldeway Kosovo
www.erreway-kosovo.net.ms
www.rebeldeway-ks.1talk.net
www.fotolog.com/rebeldewayks

Luisana Lopilato Kosovo
www.luly-kosovo.net.ms
www.fotolog.com/luisanakosovo
Back to top Go down
View user profile http://cami-kosovo.forumotion.com
Vali
Admin
Vali

Number of posts : 193
Registration date : 2008-08-12

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeMon Sep 01, 2008 11:13 am

Edhe une e di .

_________________
Camila Bordonaba Kosovo
WebSite : www.cami-kosovo.net.ms
Forum : www.cami-kosovo.forumotion.com
Fotolog : Coming Soon


ERREWAY & Rebeldeway Kosovo
www.erreway-kosovo.net.ms
www.rebeldeway-ks.1talk.net
www.fotolog.com/rebeldewayks

Luisana Lopilato Kosovo
www.luly-kosovo.net.ms
www.fotolog.com/luisanakosovo
Back to top Go down
View user profile http://cami-kosovo.forumotion.com
Marisa

Marisa

Number of posts : 50
Location : Tirana
Registration date : 2008-08-20

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeMon Sep 01, 2008 2:20 pm

po nese nuk dime biografine permendsh, si mund te quhemi fansa?

un personalisht e di shume mire! edhe ne gjume mund ta recitoj permendsh!
Back to top Go down
View user profile
Vali
Admin
Vali

Number of posts : 193
Registration date : 2008-08-12

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeMon Sep 01, 2008 2:30 pm

hahaha
ke te drejt Marisa .

_________________
Camila Bordonaba Kosovo
WebSite : www.cami-kosovo.net.ms
Forum : www.cami-kosovo.forumotion.com
Fotolog : Coming Soon


ERREWAY & Rebeldeway Kosovo
www.erreway-kosovo.net.ms
www.rebeldeway-ks.1talk.net
www.fotolog.com/rebeldewayks

Luisana Lopilato Kosovo
www.luly-kosovo.net.ms
www.fotolog.com/luisanakosovo
Back to top Go down
View user profile http://cami-kosovo.forumotion.com
Marisa

Marisa

Number of posts : 50
Location : Tirana
Registration date : 2008-08-20

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeMon Sep 01, 2008 3:35 pm

epo, keshtu eshte! Very Happy
Back to top Go down
View user profile
rrita

rrita

Number of posts : 150
Age : 29
Location : prizren
Registration date : 2008-08-17

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeTue Sep 02, 2008 11:02 am

edhe un e di biografin e camit keni te drejt ate duhet ta dijm te gjith
Back to top Go down
View user profile
cami-erreway-kosovo

cami-erreway-kosovo

Number of posts : 43
Registration date : 2008-10-09

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeThu Oct 09, 2008 12:28 pm

mops i thoni gje 3rmalit un kam be ket biografi
saiperket muajtit me falni per gabim
Biografia Camila_bordonova_1207250844
edhe shkruajeni ju biografin
qe e dini me mir
Back to top Go down
View user profile
drenusha-kuqi-floricientaNumber of posts : 8
Registration date : 2008-10-11

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeSat Oct 11, 2008 11:17 am

ok edhe une do kerkoj.
Back to top Go down
View user profile
rrita

rrita

Number of posts : 150
Age : 29
Location : prizren
Registration date : 2008-08-17

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeThu Oct 16, 2008 9:30 am

Camila Bordonaba nació el 4 de Septiembre de 1984 en Argentina. Su signo de zodiaco es Virgo. En 1987 se presenta al casting el programa Cantaniños. En octubre del 1996 Cami empieza en la serie que la llevó al éxito, Chiquititas, donde se mantuvo durante 5 temporadas. En el año 2001, hace su primera actuación en el cine con la película de Chiquititas, que se títula “El Rincón de Luz”. En Marzo de 2002, Camila junto a Felipe visitan Israel, donde la serie Chiquititas y la película fueron un éxito. Más tarde, Cris comboca a Felipe, Luisana, Benjamín y Camila para que fuesen los protagonistas de la tira juvenil Rebelde Way, y con ella les propone realizar un grupo, Erreway. Erreway llegó a vender 15 millones de discos. Al acabar Rebelde Way, Camila sigue realizando giras con Erreway, hasta hace 2 años que se separaron. Más tarde, Cami protagoniza el Patrón de la Vereda junto a Gustavo Bermúdez. En el último año, Cami ha compuesto el elenco de la serie Gladiadores de Pompeya. En la actualidad, Cami está a la espera de empezar a grabar junto a Felipe Colombo la serie “Sos de en Fierro.
Back to top Go down
View user profile
Vali
Admin
Vali

Number of posts : 193
Registration date : 2008-08-12

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeSat Apr 25, 2009 2:29 am

flm shume Rrita !

_________________
Camila Bordonaba Kosovo
WebSite : www.cami-kosovo.net.ms
Forum : www.cami-kosovo.forumotion.com
Fotolog : Coming Soon


ERREWAY & Rebeldeway Kosovo
www.erreway-kosovo.net.ms
www.rebeldeway-ks.1talk.net
www.fotolog.com/rebeldewayks

Luisana Lopilato Kosovo
www.luly-kosovo.net.ms
www.fotolog.com/luisanakosovo
Back to top Go down
View user profile http://cami-kosovo.forumotion.com
rrita

rrita

Number of posts : 150
Age : 29
Location : prizren
Registration date : 2008-08-17

Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitimeMon Apr 27, 2009 5:35 am

sps
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
Biografia Empty
PostSubject: Re: Biografia   Biografia Icon_minitime

Back to top Go down
 
Biografia
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Camila Bordonaba Kosovo :: Camila Bordonaba :: Camila Bordonaba-
Jump to: